Masto Cup -turnauksesta pronssia!
Julkaistu: 14.08.2023 21.22

Masto Cup -turnauksesta pronssia!

T10 joukkue osallistui 11.-13.8.2023 Lahdessa järjestettyyn Masto Cup -turnaukseen. Tämä oli joukkueemme ensimmäinen pelireissu, jossa myös yövyttiin yhdessä joukkueena. Pelit pelattiin lauantaina ja sunnuntaina aurinkoisella Jalkasaaren kentällä. Tytöt näyttivät aivan parasta osaamistaan ja taistelutahto oli kova. Jännitys huipentui haastesarjan pronssiotteluun, josta joukkueemme vei tiukan matsin päätteeksi 1-0 voiton. Mitalisija oli upea suoritus, josta niin tytöt kuin valmennus ovat iloisia ja ylpeitä. Reissu varmasti lisäsi joukkueen me-henkeä, joka toivottavasti siivittää hyviin pelisuorituksiin kentällä jatkossakin!

Turnaukseen osallistumista lähti osaltaan sponsoroimaan Hitsaustekniikka Mäkinen Oy. Joukkue kiittää lämpimästi sponssista!